DIGITÁLNÍ naslouchátko BTE G4

28 hodnocení
 
Novinka Efekt lupa
 • 1 z 3
 

DIGITÁLNÍ  naslouchátko BTE G4 je nové moderní naslouchátko zpracovávající zvukový signál digitálním způsobem. Na rozdíl od analogových sluchadel mají minimální vnitřní šum. Digitální takřka neviditelné naslouchátko BTE G4 je určené pro slabě slyšící osoby, keré preferují nekompromisní kvalitu sluchu spojené s diskrétním nošením.

Běžná cena 4 159 Kč
Ušetříte 1 190 Kč (–28 %)
Cena 2 454 Kč bez DPH
2 969 Kč
Kategorie UŠNÍ NASLOUCHÁTKA
Zvolte variantu
červená pravá rozměry Kód produktu 3086/PRA Varianty: Pravá Vyprodáno 4 159 Kč 2 969 Kč
2 454 Kč bez DPH
   
 

DIGITÁLNÍ naslouchátko BTE G4

Velikost naslouchadla je dostatečně malá, aby se jeden jeho konec vešel do ucha. Tento konec je pokrytý silikonovým nástavcem dodávaným ve 3 velikostech. Správně zvolená velikost umožní dokonale utěsnit naslouchadlo ve zvukovodu, tak aby nedocházelo k interferenci zvuků, která může vyvolat pískání. 

Protože u každého člověka se slabým sluchem je tato indispozice jinak závažná, můžete si na Super Mini naslouchátku nastavit hlasitost tak, jak to vyhovuje právě Vám.

Velikost naslouchátka je velmi malá 18x15 mm. Konec naslouchátka je pokrytý silikonovým nástavcem dodávaným ve 3 velikostech. Správně zvolená velikost umožní dokonale utěsnit přístroj ve zvukovodu, aby nedocházelo k interferenci zvuků, která může vyvolat pískání.

Další velká výhoda naslouchátka je ta, že DIGITÁLNÍ naslouchátko BTE G4 je speciálně navrženo rozdílně pro levé (modré podbarvení) a pravé ucho (červené podbarvení), aby skvěle padlo a bylo dosaženo maximálního pohodlí při užívání. Toto je nutné zohlednit při objednávání.

Co jsou digitální sluchadla a jaké výhody má DIGITÁLNÍ naslouchátko BTE G4?
Digitální sluchadla se skládají z pěti hlavních komponentů: mikrofonů, zesilovače/procesoru, mikročipu, reproduktoru a baterie.
Zatímco dříve sluchadla fungovala jako obyčejné zesilovače zvuku, digitální sluchadla jsou v podstatě miniaturní počítače, které zpracovávají zvuk tak realisticky, jak je to jen možné. 
 
Jak digitální sluchadla fungují?
Digitální sluchadla pracují tak, že mikrofony snímají okolní zvuky a posílají je do zesilovače. Zesilovač zpracuje zvuk a změní ho z analogového na digitální. Takto upravený zvuk je následně odeslán do reproduktoru, který přenáší zesílený zvuk do Vašeho ucha.
 • MIKROFON: Mikrofon má zásadní význam pro kvalitu zvuku, který slyšíte. Většina mikrofonů je adaptivních, což znamená, že dokáží snímat zvuky z určitého směru a nebo ze všech směrů současně. Sluchadlo podle poslechového prostředí samo vyhodnotí, zda bude vhodnější použít směrový nebo všesměrový režim.
 • ZESILOVAČ: Zesilovač zpracuje a zesílí zvukový signál podle individuálních potřeb nedoslýchavého. Tento proces zajistí, že uslyšíte zvuky v potřebné hlasitosti a bez zkreslení. Zesilovač obsahuje většinu elektroniky a obvody v mikročipu sluchadla.
 • MIKROČIP: Čip je "nervový" systém digitálního sluchadla. Navzdory svým malým rozměrům je čip neuvěřitelně výkonný a zvládne vše od zpracování signálu až po bezdrátovou komunikaci. Použití mikročipu umožňuje, aby sluchadlo bylo menší a mělo nižší spotřebu energie.
 • REPRODUKTOR: Reproduktor převádí elektrický signál na zvuk a odesílá ho do ucha. To, jak silný zvuk může být do ucha přehrán je závislé na jeho velikosti reproduktoru; pro těžké nedoslýchavosti jsou tedy reproduktory obvykle větší.
 • BATERIE: Motorem sluchadla je baterie, která udržuje vše v provozu. Jaký odběr má sluchadlo z baterie je závislé na jeho velikosti zesílení, množství funkcí a způsobu používání.

 

Digitální vs. Analogové

První populární sluchadla byla analogová. Jsou sice cenově dostupnější, ale kdo sází na kvalitu, digitální naslouchátka mají navrh.

Mezi digitálním a analogovým sluchadlem je obrovský rozdíl hlavně ve zpracování zvuku. Digitální sluchadla převádějí příchozí zvuk na digitální signál, který se následně zpracuje a poté je převeden zpět na signál analogový, který je vysílán do Vašich uší. Tento proces poskytuje jasnější a přirozenější zvuk.

Představte si, že sedíte s přáteli v hlučné restauraci. Pokud nosíte analogové sluchadlo, pak jsou zesíleny všechny zvuky – hlasy Vašich přátel, hudba na pozadí, cinkání příborů a talířů i konverzace ostatních návštěvníků. Ale pokud nosíte digitální sluchadlo, pak máte zkušenosti úplně jiné. Digitální sluchadla Vám budou reprodukovat pouze to, co potřebujete slyšet. Hlasy Vašich přátel budou čisté, zatímco zvuk na pozadí nebude rušivý. Protože digitální sluchadla jsou inteligentní zařízení, která jsou vybavena např. potlačením hluku, směrovými mikrofony a systémem na potlačení zpětné vazby.
 
Baterie PR10 můžete přikoupit zde.

 

Hlavní výhody DIGITÁLNÍHO naslouchátka BTE G4:

 • Naslouchadlo Vám umožní slyšet i nejjemnější šeptání
 • Regulace hlasitosti
 • Toto ušní naslouchátko je skvělé i pro lidi s brýlemi
 • Speciálně tvarované rozdílně pro pravé a levé ucho
 • Nízká hmotnost naslouchátka Vám umožní jej vůbec nevnímat
 • Zařízení je velmi malé - diskrétní
 • 3ks silikonových koncovek - různé velikosti
 • Naslouchadlo je koncipováno pro použití venku i uvnitř


Technické parametry
Operační proud: <4 mA
Frekvenční rozsah: 300-3500 Hz
Maximální úroveň hlasitosti: 116 dB + / - 3dB
Rozměry: 18 x 15 x 9 mm

Obsah balení

 • naslouchátko
 • 10x silikonový nástavec
 • Baterie PR10
 • mini štětec na čištění naslouchátka
 • nástroj pro údržbu naslouchátka
 • násroj pro změnu hlasitosti (šroubováček)
 • pevné pouzdro pro úschovu naslouchátka
 • návod v českém jazyce