Tip

CARDIO FIRST ANGEL - PRVNÍ POMOC

2620

Cardio First Angel (dále jen CFA) je „Feedback-Systém“ pro laiky, který umožní rychlou a efektivní pomoc při srdečním infarktu před příjezdem nouzového lékaře.


  • 1 314 Kč bez DPH
  • Skladem
1 590 Kč
Kategorie: ZDRAVOTNÍ POMŮCKY
 

Mnoho pomocníků první pomoci omezují svoji první pomoc stále ještě na realizování nouzového volání a čekají pak případně u pacienta. Masáž srdce – která by v takovém případě byla nutná – provede bohužel jen málokdo. Důvodem je v první řadě strach, něco udělat špatně. Poslední kurs první pomoci už byl dávno a znalosti z něj ne dosti dobré - psychická bariéra, která především nastane v těchto stresových a nouzových situacích. „Stlačuji na správném místě? Stlačuji moc pevně nebo naopak moc slabě?“

Proto se raději čeká na příjezd profesionálů, ale právě těchto většinou více než 10 minut jsou pro pacienta často smrtelné nebo končí  těžkými poškozeními mozku. Již po 3 minutách je zásobování mozku kyslíkem přerušeno a i když se podaří nouzovému lékaři pacienta oživit, utrpěl již pacient skrz nedostatek kyslíku těžké poškození mozku. (Každá další minuta znamená 10% snížení funkce mozku).

Řešení:

Právě zde se využívá CFA. Jeho malá velikost a nízká hmotnost dovolují, mít ho všude (kdekoliv) s sebou. (osobní automobil, kancelář, domácnost atd.) Samovysvětlující a snadno srozumitelný návod ve formě piktogramů je zobrazena na stiskacím knoflíku.

CFA dává laikovi pomocný postoj ve všech aspektech nejistoty. Přístroj leží při masáži srdce mezi pomocníkem a pacientem a předchází tím případnému strachu z doteku, pomoc při správném  nastavení polohy garantuje správné umístění na hrudní kosti a hlasité klikání signalizuje, že je dosažen (docílen) správný tlak potřebný ke stlačení hrudního koše o 50-60 mm. Dále je na přístroji jasně poznatelné, že by mělo být dosaženo cirka 100-120 stlačení (kompresí) za minutu.

V budoucnosti by měl CFA, podobně jako lékárnička, být v co nejkratší době  k dosažení, aby mohla být pacientům s infarktem a s důležitým zákrokem jakým  je masáž srdce poskytnuta rychlá a efektivní pomoc. Samozřejmě je také účelné mít CFA i soukromě

( v autě, bytě) aby se umožnilo pomoci své rodině nebo si nechat pomoci od rodinných příslušníků. CFA je velice robustní, funguje čistě mechanicky, bez baterie nebo jiného zásobování energií, nepotřebuje žádnou technickou údržbu a je kdykoliv připraven k použití. Výrobce Inotech Kunstofftechnik GmbH mu dává záruku na pět let. Po tomto období by měl tento „Anděl“ z bezpečnostních důvodů  být vyměněn (podobně jak je tomu i u hasícího přístroje). 

Jak se CFA používá, je možno vidět kdykoliv na webové stránce www.cardiofirstangel.com. Dvouminutové video od návrháře Prof. Dr. Hagla (Kardiologa   a vedoucího  kardio-chirurgické kliniky a polikliniky na klinice Ludwig-Maximilians Universitě v Mnichově/Großhadern znovu přesně obsluhu CFA vysvětlí. K tomu můžeme najít na této webové stránce také další potřebné informace ke „Cardio First Angel“a k  tématu srdeční infarkt a první pomoc.

Vyroben bude tento celosvětově patentovaný CFA na základě nejvyšších kvalitativních a bezpečnostních požadavků v Německu od firmy Inotech Kunstofftechnik GmbH. CE-Certifikace již byla provedena.

„Cardio First Angel“ může být obsluhován pro každého a každým – od 16 let a nabízí bezpečnost ve všem pro úspěšnou a životu záchranou srdeční masáž  v důležitých bodech.

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.